کشیدن دندان

وقتی لازم است یکی از دندان های شما کشیده شود، داشتن یک تیم دندانپزشکی قابل اعتماد برای مراجعه کردن می تواند دنیا را به جای متفاوتی تبدیل کند. برای افرادی که داخل و اطراف کرج زندگی می کنند، دکتر وحید خوشکام، DDS تیم او از بین متخصصان پریودانتیکس و کاشت ایمپلنت کرج در فضایی گرم و صمیمی خدمات کشیدن دندان را ارائه می دهند. اگر شما یا یکی ازعزیزانتان به کشیدن تخصصی دندان نیاز دارید، همین امروز برای گرفتن وقت با مطب تماس بگیرید، یا برای گرفتن وقت آنلاین چند دقیقه ای زمان بگذارید.

کشیدن دندان چیست؟

کشیدن دندان عبارت است از خارج کردن دندان از موقعیت خود درون استخوان فک. گرچه در دندانپزشکی بیشترین تلاش برای نجات دندان های طبیعی صورت می گیرد، اما زمان هایی وجود دارند که کشیدن دندان بهترین گزینه ممکن است.

وقتی نیاز به کشیدن دندان وجود دارد، یافتن دندانپزشکی که در زمینه کشیدن دندان تبحر و تجربه های زیادی دارد مهم است. تیم متخصصان پریودانتیکس و کاشت ایمپلنت دکتر وحید خوشکام ترکیبی از مهارت های فوق العاده کشیدن دندان و آخرین فناوری های دندانپزشکی را ارائه می دهند.

کشیدن دندان به چه صورت هایی انجام می شود؟

اصلی ترین نوع کشیدن دندان کشیدن ساده نامیده می شود و زمانی استفاده میشود که یک دندان به طور کامل از داخل بافت لثه بیرون آمده باشد و نیاز به کشیدن داشته باشد. به دلایل متعددی ممکن است این اقدام ضروری باشد، از جمله:

  • پوسیدگی پیشرفته
  • فشردگی و نامرتبی شدید دندان ها
  • برای ایجاد فضای کافی برای مراقبت های ارتودنتیک
  • به منظور آماده سازی برای انواع خاص شیمی درمانی

دندانپزشک شما کار خود را با تزریق بی حس کننده موضعی آغاز می کند تا اطمینان حاصل کند که از آغاز تا پایان فرایند راحت خواهید بود. گام بعد عبارت است از استفاده از ابزاری به نام الواتور برای شل کردن دندان از داخل استخوان. فورسپس به دندانپزشک اجازه می دهد دندان را بگیرد و آن را به عقب و جلو بلغزاند تا زمانی که از داخل بافت لثه بیرون بیاید.

اگر دندان شما به طور کامل بیرون نیامده باشد، یا در نزدیکی خط لثه شکسته شده باشد، ممکن است کشیدن دندان به روش جراحی ضروری باشد. با این روش، دندانپزشک یک یا چند برش برای باز کردن بافت لثه ایجاد می کند و راهی برای دسترسی به دندان و قطعات دندان ایجاد می کند. برای کشیدن دندان به کمک جراحی ممکن است شکل خاصی از بی حسی نیاز داشته باشید.

کشیدن دندان عقل به عنوان یکی از جراحی های دهانی دسته بندی می شود. اگر دندان شما نهفته باشد، یا بافت لثه آن را به طور کامل در بر گرفته باشد، برای دسترسی به دندان باید برشی ایجاد شود.

در برخی موارد، دندان برای کشیده شدن باید به قطعات کوچکتری شکسته شود. متخصصان پریودانتیکس و کاشت ایمپلنت مطب دکتر وحید خوشکام کشیدن دندان را در مطب خود که دارای به روزترین تجهیزات جراحی دهان هستند انجام می دهند.

چگونه باید برای کشیدن دندان آماده شد؟

مانند هر فرایند دندانپزشکی دیگری، مهم است قبل از انجام فرایند، جزئیات سوابق پزشکی خود را به طور کامل با دندانپزشک خود در میان بگذارید. اگر اخیراً برای بیماری خاصی تحت درمان بوده اید، یا در حال برنامه ریزی برای انجام یک درمان در آینده نزدیک هستید، حتماً اطلاعات آن را در اختیار دندانپزشک خود قرار دهید.

علاوه بر این، در صورت داشتن هر یک از شرایط زیر باید اجازه دهید دندانپزشک شما از آن مطلع باشد:

  • دیابت
  • فشار خون بالا
  • نقص قلبی مادرزادی
  • بیماری غدد فوق کلیوی
  • بیماری های کبدی
  • بیماری تیروئید

علاوه بر این باید به هر گونه شرایطی که موجب اختلال در عملکرد سیستم ایمنی بدن شما شود نیز اشاره شود. قبل از انجام فرایند ممکن است لازم باشد آنتی بیوتیک مصرف کنید یا داروی های شما تغییر داده شوند.

مهم ترین کاری که شما می توانید برای آماده سازی برای کشیدن دندان انجام دهید گوش دادن به دستور العمل های مراقبتی پس از فرایند و آماده سازی برای دنبال کردن دقیق این راهنما است.

با کمک متخصصان پریودانتیکس و کاشت ایمپلنت در مطب دکتر خوشکام شما می توانید فرایندهای کشیدن دندان خود را انجام دهید، از جمله کشیدن دندان عقل، که توسط پریودنتیست های معتبر انجام می شوند. اگر شما یا یکی از عزیزانتان نیاز به کشیدن دندان دارید، با بخش پریودانتیکس و کاشت ایمپلنت تماس بگیرید تا برای مراجعه وقت بگیرید، یا روش نوبت دهی آنلاین را امتحان کنید.

گامی اسمایل یا لبخند لثه ای چیست؟

/
آیا گامی اسمایل برای فرد مشکل‌ساز است؟ سخت‌ترین راه درمان برای گامی اسمایل کدام است؟ طول درمان گامی اسمایل چقدر است؟

سیگار و دخانیات و تاثیر آن ها بر ایمپلنت دندان

/
سیگار چگونه بر ایمپلنت تاثیر می گذارد؟ چه مدت بعد از ایمپلنت نباید سیگار کشید؟ تاثیر سیگار الکترونیکی بر ایمپلنت دندانی چیست؟

علائم پس زدن ایمپلنت و عدم موفقیت درمان ایمپلنت

/
نشانه‌ های پس زدن ایمپلنت: دردهای مداوم، لق شدن ایمپلنت، تورم لثه ‌‌ها ، حساسیت و واکنش ‌های آلرژیک، اختلال در جویدن غذا

مقالات آموزشی کشیدن دندان

نمونه های درمانی کشیدن دندان