کشیدن دندان

وقتی لازم است یکی از دندان های شما کشیده شود، داشتن یک تیم دندانپزشکی قابل اعتماد برای مراجعه کردن می تواند دنیا را به جای متفاوتی تبدیل کند. برای افرادی که داخل و اطراف کرج زندگی می کنند، دکتر وحید خوشکام، DDS تیم او از بین متخصصان پریودانتیکس و کاشت ایمپلنت کرج در فضایی گرم و صمیمی خدمات کشیدن دندان را ارائه می دهند. اگر شما یا یکی ازعزیزانتان به کشیدن تخصصی دندان نیاز دارید، همین امروز برای گرفتن وقت با مطب تماس بگیرید، یا برای گرفتن وقت آنلاین چند دقیقه ای زمان بگذارید.

کشیدن دندان چیست؟

کشیدن دندان عبارت است از خارج کردن دندان از موقعیت خود درون استخوان فک. گرچه در دندانپزشکی بیشترین تلاش برای نجات دندان های طبیعی صورت می گیرد، اما زمان هایی وجود دارند که کشیدن دندان بهترین گزینه ممکن است.

وقتی نیاز به کشیدن دندان وجود دارد، یافتن دندانپزشکی که در زمینه کشیدن دندان تبحر و تجربه های زیادی دارد مهم است. تیم متخصصان پریودانتیکس و کاشت ایمپلنت دکتر وحید خوشکام ترکیبی از مهارت های فوق العاده کشیدن دندان و آخرین فناوری های دندانپزشکی را ارائه می دهند.

کشیدن دندان به چه صورت هایی انجام می شود؟

اصلی ترین نوع کشیدن دندان کشیدن ساده نامیده می شود و زمانی استفاده میشود که یک دندان به طور کامل از داخل بافت لثه بیرون آمده باشد و نیاز به کشیدن داشته باشد. به دلایل متعددی ممکن است این اقدام ضروری باشد، از جمله:

  • پوسیدگی پیشرفته
  • فشردگی و نامرتبی شدید دندان ها
  • برای ایجاد فضای کافی برای مراقبت های ارتودنتیک
  • به منظور آماده سازی برای انواع خاص شیمی درمانی

دندانپزشک شما کار خود را با تزریق بی حس کننده موضعی آغاز می کند تا اطمینان حاصل کند که از آغاز تا پایان فرایند راحت خواهید بود. گام بعد عبارت است از استفاده از ابزاری به نام الواتور برای شل کردن دندان از داخل استخوان. فورسپس به دندانپزشک اجازه می دهد دندان را بگیرد و آن را به عقب و جلو بلغزاند تا زمانی که از داخل بافت لثه بیرون بیاید.

اگر دندان شما به طور کامل بیرون نیامده باشد، یا در نزدیکی خط لثه شکسته شده باشد، ممکن است کشیدن دندان به روش جراحی ضروری باشد. با این روش، دندانپزشک یک یا چند برش برای باز کردن بافت لثه ایجاد می کند و راهی برای دسترسی به دندان و قطعات دندان ایجاد می کند. برای کشیدن دندان به کمک جراحی ممکن است شکل خاصی از بی حسی نیاز داشته باشید.

کشیدن دندان عقل به عنوان یکی از جراحی های دهانی دسته بندی می شود. اگر دندان شما نهفته باشد، یا بافت لثه آن را به طور کامل در بر گرفته باشد، برای دسترسی به دندان باید برشی ایجاد شود.

در برخی موارد، دندان برای کشیده شدن باید به قطعات کوچکتری شکسته شود. متخصصان پریودانتیکس و کاشت ایمپلنت مطب دکتر وحید خوشکام کشیدن دندان را در مطب خود که دارای به روزترین تجهیزات جراحی دهان هستند انجام می دهند.

چگونه باید برای کشیدن دندان آماده شد؟

مانند هر فرایند دندانپزشکی دیگری، مهم است قبل از انجام فرایند، جزئیات سوابق پزشکی خود را به طور کامل با دندانپزشک خود در میان بگذارید. اگر اخیراً برای بیماری خاصی تحت درمان بوده اید، یا در حال برنامه ریزی برای انجام یک درمان در آینده نزدیک هستید، حتماً اطلاعات آن را در اختیار دندانپزشک خود قرار دهید.

علاوه بر این، در صورت داشتن هر یک از شرایط زیر باید اجازه دهید دندانپزشک شما از آن مطلع باشد:

  • دیابت
  • فشار خون بالا
  • نقص قلبی مادرزادی
  • بیماری غدد فوق کلیوی
  • بیماری های کبدی
  • بیماری تیروئید

علاوه بر این باید به هر گونه شرایطی که موجب اختلال در عملکرد سیستم ایمنی بدن شما شود نیز اشاره شود. قبل از انجام فرایند ممکن است لازم باشد آنتی بیوتیک مصرف کنید یا داروی های شما تغییر داده شوند.

مهم ترین کاری که شما می توانید برای آماده سازی برای کشیدن دندان انجام دهید گوش دادن به دستور العمل های مراقبتی پس از فرایند و آماده سازی برای دنبال کردن دقیق این راهنما است.

با کمک متخصصان پریودانتیکس و کاشت ایمپلنت در مطب دکتر خوشکام شما می توانید فرایندهای کشیدن دندان خود را انجام دهید، از جمله کشیدن دندان عقل، که توسط پریودنتیست های معتبر انجام می شوند. اگر شما یا یکی از عزیزانتان نیاز به کشیدن دندان دارید، با بخش پریودانتیکس و کاشت ایمپلنت تماس بگیرید تا برای مراجعه وقت بگیرید، یا روش نوبت دهی آنلاین را امتحان کنید.

تشخیص علائم دندان از دست رفته و درمان آن

/
دندان‌ها از ترکیب بافت نرم و سخت به وجود آمده‌اند و طول عمر مشخصی ندارند و باتوجه به نحوه مراقبت شما، طول عمر آن‌ها تعیین می‌شود. دندان‌ها زمانی دچار مرگ می‌شوند یا به اصطلاح از دست می‌روند که اعصاب داخل پالپ دچار آسیب شده باشد. اگر آسیب به اعصاب دندان بیش از اندازه باشد، خون‌رسانی عصب دچار مشکل می‌گردد و بافت دندان دچار عفونت شدید می‌شود. از علائم شایع دندان‌های از دست رفته می‌توان به بوی بد دهان، مزه تلخ دهان، درد شدید، تورم لثه و... اشاره کرد. اگر هر کدام از این علائم را مشاهده کرده‌اید، باید سریعاً به متخصص دندانپزشک مراجعه نمایید.

آشنایی با انواع پیوند استخوان: اتوگرافت، آلوگرافت، زنوگرافت و الوپلاست

/
گاهی برای انجام درمان‌های دندانپزشکی نیاز به پیوند استخوان است که این امر یکی از رایج‌ترین کارهای موجود در زمینه جراحی فک و ایمپلنت محسوب می‌شود. در پیوند استخوان، بافت استخوانی را به استخوان دیگر پیوند می‌زنند تا مقدار استخوان موجود در قسمت مورد نظر افزایش یابد. معمولاً زمانی که استخوان تحلیل می‌رود، باید از پیوند استخوان استفاده شود تا استحکام قسمت مورد نظر افزایش پیدا کند. میزان تراکم استخوان در فک برای هر فردی، متفاوت است؛ به همین دلیل همه افراد نمی‌توانند به‌راحتی از درمان هایی مانند ایمپلنت استفاده نمایند. ایمپلنت دندان یکی از شایع‌ترین اقداماتی است که به پیوند استخوان نیاز دارد و بیمار باید برای داشتن دندانی بادوام از عمل پیوند بهره ببرد. پیوند استخوان در قسمت فک که طی 4 روش انجام می‌گیرد، به پیوند زدن استخوان به فک گفته می‌شود که از منابع مختلف برداشته شده است. 

پودر استخوان و تاثیر آن بر ایمپلنت دندان

/
دندان‌ها نقش بسیاری در زیبایی چهره و لبخند افراد دارند. بسیاری از افراد علاقه‌مند هستند تا دندان‌هایی سفید و مرتب داشته باشند؛ اما به‌دلیل برخی از عوامل ممکن است دچار پوسیدگی دندان شوند و حتی افراد دندان‌های خود را از دست بدهند. به همین دلایل اشخاص همواره سعی می‌کنند تا جایگزینی برای دندان‌های از دست رفته خود بیابند. از بهترین راهکارها برای این امر، ایمپلنت دندان است. برای انجام ایمپلنت دندان باید دندانپزشک معاینات مختلفی را انجام دهد و اطمینان یابد که فک شما تراکم استخوان کافی جهت کاشت ایمپلنت دندان را دارد. در این میان برخی از افراد ممکن که دارای تراکم پایین استخوان فک باشند که در این صورت برای ایمپلنت دندان نیازمند پودر استخوان خواهند بود.

مقالات آموزشی کشیدن دندان

نمونه های درمانی کشیدن دندان