مراقبت های لثه

نگرانی بیماران برای حفظ سلامت دهان رو به افزایش است. ما در بخش تخصصی پریودانتیکس و کاشت ایمپلنت، همین نگرانی را با آنها شریک هستیم، به همین دلیل است که روش های متعددی را برای حفظ سلامت دهان و دندان ها و جلوگیری از گسترش و وخیم تر شدن مشکلات دندانی به بیماران خود ارائه می دهیم. درمان زود هنگام بهترین راه برای حفظ دندان های سالم است، بنابراین برای معاینه و پاکسازی، دو مرتبه در طول سال به دندانپزشک مراجعه کنید.

مراحل اولیه- ژنژیویت

برخی از بیماران دندانپزشکی شاید در مورد ژینژیویت چیزهایی شنیده باشند. کاملاً شناخته شده است که این بیماری علت بوی بد سوخت مانند دهان است، اما مرحله اول بیماری پریودنتال است. وقتی ژینژیویت گسترش پیدا می کند، پلاک و تارتاری داخل دهان وجود دارند که می توانند انباشته شوند و منجر به بروز مشکلاتی داخل دهان شوند. پلاک نه تنها موجب خوردگی مینای دندان می شود- بلکه می تواند باعث شود لثه ها از روی دندان ها کنار بوند و منجر به لق شدن دندان های مولر شوند.

پاکسازی عمقی

وقتی پاکسازی سنتی برای معکوس کزدن اثر بیماری پریودنتال کافی نیست، جرمگیری و تسطیح سطح ریشه توسط دندانپزشک متخصص شما پیشنهاد خواهند شد. در طول این فرایند، دندان ها از هر گونه تارتار یا پلاکی که بین دندان ها و لثه ها انباشته شده اند پاکسازی خواهند شد. اینمنطقه تحت عنوان پاکت پریودنتال شناخته میشود. وقتی پاکت پاکسازی شد، سطوح ریشه های دندان ها صاف و صیقلی خواهند شد به گونه ای که بافت های لثه ها بتوانند بهبود پیدا کنند.

جراحی برای بیماری پریودنتال

وقتی پاکسازی عمقی برای کاهش علائم و نشانه های بیماری لثه و امکان بهبود لثه ها کافی نباشد، ممکن است دندانپزشک شما برای احیاء سلامت دهان و پیشگیری از مشکلات بیشتر دندانی، جراحی را پیشنهاد دهد. جراحی برای برداشتن هر گونه تارتار و پلاک از قسمت هایی انجام می شود که دسترسی به آنها دشوار است. قتی همه آنها زدوده شدند، لثه ها بخیه زده خواهند شد به گونه ای که دندان ها را در بر بگیرند و سالم و تمیز نگه داشتن دهان راحت تر خواهد بود.

اگر فکر می کنید که ژینژیویت دارید، برای مراجعه به بخش تخصصی پریودانتیکس و کاشت ایمپلنت وقت بگیرید. با حفظ سلامت دهان، بیماری پریودنتال در مراحل اولیه خود به صورت مؤثر قابل درمان و پیشگیری است.

اصلاح لبخند لثه‌ ای با لیزر

/
جراحی لب چه تأثیری در اصلاح لبخند لثه‌ای دارد؟ جراحی لب چهره را غیر طبیعی نشان می‌دهد؟ آیا اصلاح لبخند لثه‌ای با لیزر به سلامت دهان کمک می‌کند؟

همه چیز درباره رادیوگرافی ایمپلنت

/
انواع مختلف تصاویر رادیوگرافی مورد استفاده در فرآیند کاشت ایمپلنت کدامند؟ نرم افزارهای مورد استفاده در فرآیند کاشت ایمپلنت چیست؟

حقیقت های شگفت انگیز درباره ایمپلنت های دندانی

/
آیا ایمپلنت های دندانی دچار پوسیدگی می شوند؟ درصد موفقیت ایمپلنت دندانی به نسبت سایر روش های جایگزینی دندان از دست رفته چقدر است؟

مقالات آموزشی مراقبت های لثه

نمونه های درمانی مراقبت های لثه