محافظ شبانه دندان

دندان قروچه یا فشردن و ساییدن دندان ها روی یکدیگر عامل بسیار مضری برای سلامت دندان ها به شما می رود. در صورتی که دندان قروچه درمان نشده باقی بماند، می تواند منجر به بروز مشکلات دندانی متعددی شود، و با پیشرفت بیشتر آن، درمان آن نیز پر هزینه تر خواهد شد. خوشبختانه، متخصصان پریودانتیکس و کاشت ایمپلنت از مشکلات همراه با دندان قروچه آگاه هستند و برای آن نیز راهکاری دارند- محافظ دندان شبانه. محافظ دندان شبانه ابزاری است که می تواند در صرفه جویی هزاران دلار از پول شما مؤثر باشد زیرا کار بسیار ساده ای انجام می دهد. این ابزار جلوی دندان قروچه شما را در طول خواب می گیرد.

اکثر افراد دندان های خود را در طول خواب روی یکدیگر می سایند زیرا آنها قادر نیستند خود را کنترل کنند. این یک عادت خنثی، و به نوعی یک تیک عصبی محسوب می شود. مشکل دندان قروچه به حرکت رفت و برگشتی مداوم مربوط می شود که منجر به بروز مشکلات متعددی می شود. نخستین مشکل این است که موجب از بین رفتن مینای دندان ها می شود. مینای دندان ها لایه محافظ روی سطح بیرونی دندان است که بخش داخلی دندان را در برابر آسیب محافظت می کند. مینای دندان نوعی محافظ محسوب می شود، و دندان قروچه موجب از بین رفتن برجستگی دندان ها می شود و باعث می شود عصبی که داخل دندان پنهان شده است بدون پوشش باقی بماند. وقتی این مشکل بروز پیدا می کند، این یک مسابقه با زمان است که عصبی که تحت تأثیر قرار گرفته است تحت درمان قرار بگیرد و سپس یک روکش روی آن قرار بگیرد. اکنون تصور کنید که این روند مجدداً تکرار شود. به همین دلیل محافظ دندان شبانه نیاز است.

محافظ دندان های شبانه بسیار ساده هستند- آنها جلوی ساییده شدن دندان های شما روی یکدیگر را می گیرند و به اندازه کافی سفت و محکم هستند که قربانی حرکات مستمر دندان های شما در طوب شب روی یکدیگر نخواهد شد. روش ساخت محافظ دندان به این صورت است که دندانپزشک از دندان های شما قالب می گیرد و سپس آن را برای لابراتوار ارسال می نماید. وقتی محافظ دندان شما آماده و ارسال شد، از نظر قرار گیری صحیح روی دندان ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت. اگر به درستی جای بگیرد، دهان شما احساس راحتی و آرامش خواهد داشت. مهم تر از همه اینکه، دندان های شما روی یکدیگر ساییده نخواهند شد. محافظ دندان شبانه ابزاری نسبتاً ارزان است، اما وقتی هزینه آن را با هزینه درمان مشکلات ناشی از دندان قروچه مقایسه می کنید، قیمت آن ناچیز است.

در صورتی که مشکل دندان قروچه را دارید، یا اگر مطمئن نیستید که دندان قروچه دارید، با متخصصان پریودانتیکس و کاشت ایمپلنت ما تماس بگیرید تا ببینید آیا محافظ دندان برای شما مناسب است.

معرفی اجزای ایمپلنت دندان

/
اجزای ایمپلنت دندان چیست؟ اجزای ایمپلنت دندان از چه موادی ساخته می شوند؟ آیا اجزای ایمپلنت جای خالی دندان را به خوبی پر می‌ کنند؟

ایمپلنت تیتانیومی بهتر است یا ایمپلنت سرامیکی؟

/
ایمپلنت تیتانیومی بهتر است یا ایمپلنت سرامیکی؟ برای ترمیم دندان‌های جلو ایمپلنت تیتانیوم مناسب‌تر است یا ایمپلنت سرامیکی؟

آشنایی با معروف ترین برندهای ایمپلنت دندان

/
در ایران بهترین نوع ایمپلنت چه برندی است؟ بهترین برند ایمپلنت دندان متعلق به کدام کشور است؟ چه عواملی بر ماندگاری بیشتر ایمپلنت‌ کمک‌ میکند؟

مقالات آموزشی محافظ شبانه دندان

نمونه های درمانی محافظ شبانه دندان