جوانسازی لثه ها

آیا متوجه تحلیل رفتن لثه های خود به مرور زمان شده اید؟ در این صورت، جوانسازی لثه ها گزینه درمانی خوبی است و یکی از خدماتی است که دکتر وحید خوشکام، DDS در بخش تخصصی پریودانتیکس و کاشت ایمپلنت ارائه می دهند. اگر می خواهید یاد بگیرید این فرایند چه کمکی می تواند به سلامت دندانی شما بکند، برای گرفتن وقت برای مراجعه حضوری یا تلفنی تماس بگیرید یا به بخش نوبت دهی آنلاین سایت کلینیک مراجعه نمایید.

جوانسازی لثه چیست؟

جوانسازی لثه درمانی برای تحلیل لثه است که تحت عنوان پیوند لثه نیز شناخته می شود. این فرایند اغلب پیوند بین دندان ها و لثه های شما را احیاء می کند، که یکی از بخش های حیاتی سلامت خوب دندانی است.

گرچه ممکن است جراحی لثه تجربه ای ناخوشایند به نظر برسد، بافت لثه در کل بدن از جمله بافت هایی است که به سرعت بهبود پیدا می کند. شاید شگفت زده شوید از اینکه لثه های شما چقدر سریع به جراحی پیوند لثه واکنش نشان می دهند.

چه عللی موجب تحلیل لثه ها می شوند؟

عوامل مختلفی هستند که می توانند موجب تحلیل رفتن لثه های شما شوند. بیماری لثه عامل اصلی است، به همین دلیل مراجعات منظم برای انجام معاینات دندانپزشکی بخش مهمی از سلامت دهان و دندان ها می باشد. علل دیگر عبارتند از:

  • مصرف دخانیات
  • مسواک زدن با فشار خیلی زیاد
  • بهداشت بد دهانی
  • بالا رفتن سن

برخی افراد به سادگی با لثه های نازک متولد می شوند، که می تواند موجب تحلیل رفتن آنها حتی در سنین پایین شود.

جراحی پیوند لثه چگونه عمل می کند؟

جوانسازی یا پیوند لثه عبارت است از برداشتن بخش کوچکی از بافت لثه از یک قسمت از دهان شما و قرار دادن آن در محلی از دهان شما که لثه ها خیلی نازک هستند یا از روی سطح دندان ها تحلیل رفته اند.

تیم متخصصان پریودانتیکس و کاشت ایمپلنت ما از روش فیبرین غنی از لکوسیت و پلاکت  leukocyte-platelet rich fibrin (L-PRFⓇ) استفاده می کند، درمانی نوآورانه که توانایی بهبود طبیعی شما را افزایش می دهد. L-PRF از مقدار اندکی از خون خود شما ساخته می شود، بنابراین خطر واکنش منفی یا پس زدن وجود نخواهد داشت.

پس از یک خونگری ساده و مدت کوتاه در یک سانتریفیوژ پزشکی، در حالی که شما منتظر هستید، محلول داخل مطب تولید می شود. L-PRF در سراسر محل پیوند لثه پخش می شود، جایی که برای کاهش التهاب و تسریع بازسازی سلولی عمل می کند.

ظرف چند ساعت پس از جراحی، قادر خواهید بود مثل همیشه غذا و نوشیدنی بخورید. به مدت چند روز انتظار مقداری حساسیت و تورم خفیف را داشته باشید، اما روند بهبود به سرعت پیش خواهد رفت، و حفاظت لازم برای دندان ها و بافت استخوانی شما ایجاد خواهد شد و خط لثه سالم شما احیاء خواهد شد.

تغییراتی که در بافت لثه ایجاد می شوند را نادیده نگیرید. اگر لثه ها درمان نشوند، به خودی خود بهتر نمی شوند و در نهایت می توانند منجر به از دست رفتن دندان ها و تحلیل استخوان شوند. در جلسه مشاوره ای که به بخش تخصصی پریودانتیکس و کاشت ایمپلنت مراجعه می کنید می توانید اطلاعات بیشتری در مورد جراحی پیوند لثه کسب کنید. برای گرفتن وقت همین حالا می توانید به بخش نوبت دهی آنلاین سایت مراجعه کنید یا تلفنی تماس بگیرید.

اصلاح لبخند لثه‌ ای با لیزر

/
جراحی لب چه تأثیری در اصلاح لبخند لثه‌ای دارد؟ جراحی لب چهره را غیر طبیعی نشان می‌دهد؟ آیا اصلاح لبخند لثه‌ای با لیزر به سلامت دهان کمک می‌کند؟

همه چیز درباره رادیوگرافی ایمپلنت

/
انواع مختلف تصاویر رادیوگرافی مورد استفاده در فرآیند کاشت ایمپلنت کدامند؟ نرم افزارهای مورد استفاده در فرآیند کاشت ایمپلنت چیست؟

حقیقت های شگفت انگیز درباره ایمپلنت های دندانی

/
آیا ایمپلنت های دندانی دچار پوسیدگی می شوند؟ درصد موفقیت ایمپلنت دندانی به نسبت سایر روش های جایگزینی دندان از دست رفته چقدر است؟

مقالات آموزشی جوانسازی لثه ها

نمونه های درمانی جوانسازی لثه ها