جراحی سینوس لیفت

اگر به شما گفته شده است که گزینه مناسبی برای کاشت ایمپلنت های دندانی نیستید، جراحی سینوس لیفت می تواند این امکان را برای شما بوجود بیاورد تا از ترمیم دندانی که دوست دارید بهره مند شوید. بعلاوه این یکی از زمینه های تخصص دکتر وحید خوشکام DDS در بخش تخصصی پریودانتیکس و کاشت ایمپلنت است، که به مردم ارائه می دهند. با یک مراجعه و مشاوره فردی می توانید اطلاعات زیادی در زمینه جزئیات جراحی سینوس لیفت کسب کنید.

جراحی سینوس لیفت چیست؟

سینوس ها یک دسته حفره های تو خالی هستند که پشت بینی، استخوان های گونه، پیشانی، و چشم های شما واقع شده اند. همه این فضاهای خالی به یکدیگر پیوسته هستند و باکتری ها را به دام می اندازند، هوایی که نفس می کشید را فیلتر می کنند، و هوا را قبل از رسیدن به ریه ها مرطوب می کنند.

سینوس های ماگزیلاری (فک بالا) بزرگترین سینوس ها هستند و در پشت گونه های شما قرار دارند. بخش پایینی هر سینوس ماگزیلاری درست بالای فک بالای شما واقع شده است. این منطقه ای است که ایمپلنت های دندانی قرار می گیرند.

در صورتی که بافت استخوان کافی برای حمایت ایمپلنت های دندانی وجود نداشته باشد، جراحی سینوس لیفت می تواند کمک کند. در این فرایند حفره سینوس شما بالا برده می شود تا فضای بیشتری برای شکل گیری استخوان جدید ایجاد شود. این فرایند سینوس لیفت نامیده می شود.

مراحل جراحی سینوس لیفت

ابتدا برای شما داروی بی حسی تزریق خواهد شد تا در طول فرایند راحت باشید، بنابراین نیازی نیست از درد در طول فرایند سینوس لیفت بترسید. در صورتی که اضطراب از دندانپزشکی دارید، ممکن است لازم باشد برای شما آرام بخش استفاده شود تا آرام باشید.

وقتی راحت دراز کشیدید، برش کوچکی در بافت لثه شما ایجاد می شود تا استخوان زیرین آن قابل مشاهده شود. یک فلپ کوچک از استخوان برش داده می شود و به آرامی رو به بالا حرکت داده می شود تا فضای اضافی ایجاد شود. این باعث می شود حفره سینوس بالا برود در حالی که هنوز عملکرد سینوس به طور کامل حفظ می شود.

سپس، ماده پیوند استخوان داخل فضای جدیدی که ایجاد شده است جای داده می شود. ایمپلنت دندانی شما نیز در همین زمان قرار می گیرد. وقتی پریودنتیست شما از جایگذاری ایمپلنت دندانی راضی باشد، لثه ها بسته می شوند و روند بهبود آغاز می شود. طی 3 تا 6 ماه آینده بافت استخوان شما با مواد پیوندی جوش خواهد خورد، و یک تکیه گاه محکم برای ایمپلنت های دندانی جدید شما بوجود خواهد آورد.

آیا من گزینه خوبی برای جراحی سینوس لیفت هستم؟

سینوس لیفت گزینه خوبی برای افرادی است که در فک بالای خود فضای اندکی برای حمایت ایمپلنت های دندانی دارند. این می تواند زمانی اتفاق بیفتد که شما سینوسی دارید که به شکل غیر عادی بزرگ است یا اینکه مجراهای شما خیلی نزدیک به استخوان فک بالای شما واقع شده باشند.

تصویر برداری پیشرفته، اطلاعاتی را در اختیار تیم دندانپزشکی قرار می دهد که می توانند با استفاده از آنها مشخص نمایند آیا جراحی سینوس لیفت برای شما مناسب است یا خیر. همه جزئیات مورد نیاز شما برای گرفتن تصمیم آگاهانه در مورد مراقبت پزشکی در اختیار شما قرار خواهند گرفت.

مانند هر جراحی دهانی دیگری، قبل از انجام فرایند باید جزئیات کامل در مورد سوابق پزشکی خود را در اختیار تیم دندانپزشکی قرار دهید. برای جلوگیری از بروز عفونت ممکن است لازم باشد آنتی بیوتیک مصرف کنید، یا ممکن است داروی خود را چند روز یا چند هفته قبل از جراحی تغییر دهید.

اگر برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی سینوس لیفت آماده هستید، همین امروز از بخش تخصصی پریودانتیکس و کاشت ایمپلنت وقت بگیرید. نوبت دهی آنلاین نیز فراهم است، یا اینکه می توانید برای گرفتن نوبت مشاوره تماس تلفنی بگیرید.

گامی اسمایل یا لبخند لثه ای چیست؟

/
آیا گامی اسمایل برای فرد مشکل‌ساز است؟ سخت‌ترین راه درمان برای گامی اسمایل کدام است؟ طول درمان گامی اسمایل چقدر است؟

سیگار و دخانیات و تاثیر آن ها بر ایمپلنت دندان

/
سیگار چگونه بر ایمپلنت تاثیر می گذارد؟ چه مدت بعد از ایمپلنت نباید سیگار کشید؟ تاثیر سیگار الکترونیکی بر ایمپلنت دندانی چیست؟

علائم پس زدن ایمپلنت و عدم موفقیت درمان ایمپلنت

/
نشانه‌ های پس زدن ایمپلنت: دردهای مداوم، لق شدن ایمپلنت، تورم لثه ‌‌ها ، حساسیت و واکنش ‌های آلرژیک، اختلال در جویدن غذا

مقالات آموزشی جراحی سینوس لیفت

نمونه های درمانی جراحی سینوس لیفت