جراحی دندان عقل نهفته

هرگاه اصطلاح “نهفتگی” در دندانپزشکی استفاده می شود، در بسیاری از موارد آن به دندان عقل اشاره دارد. نهفتگی دندان می تواند مشکلات متعددی به همراه داشته باشد. همه این مسائل نسبتاً دردناک هستند و اگر درمان نشده باقی بمانند می توانند بسیار مشکل آفرین شوند. پریودنتیست ها و متخصصان کاشت ایمپلنت ماهیت دندان های نهفته را می شناسند و می توانند بهترین اقدام درمانی را پیشنهاد دهند، خواه صاف کردن دندان باشد برای آنکه امکان رویش آن فراهم شود یا کشیدن دندان نهفته، کارکنان متخصص همه ابزارهایی که برای احیاء سلامت دندان های بیمار به وضعیت مناسب آنها لازم هستند را در اختیار دارند.

مردم وقتی اصطلاح دندان نهفته را می  شنوند بیشتر به دندان عقل فکر می کنند، اما نهفتگی دندان بسیار گسترده تر از این است. اگر بخواهیم به زبان ساده توضیح دهیم، دندان نهفته دندانی است که به هر دلیلی نمی تواند از لثه بیرون بیاید و جای صحیح خود را داخل دهان بگیرد. در مورد دندان های عقل، اغلب این اتفاق به دلیل عدم وجود فضای کافی برای بیرون آمدن دندان رخ می دهد. از آنجه که دندان های عقل خیلی مهم نیستند، درمان نهتگی دندان های عقل ساده است- کشیدن. با این حال، دندان های دیگر نیز می توانند نهفته باشند، که می تواند منجر به بروز مشکلاتی شامل عفونت داخل بافت لثه همراه با درد شدید شود. یکی از دندان های دیگری که نهفتگی آن شایع است دندان نیش فک بالا می باشد.

متأسفانه ، مشکل نهفته بودن دندان عموماً کودکان را تحت تأثیر قرار می دهد. در سن 7 سالگی، معمولاً اگر فضای کافی هم ایجاد شود، رویش خود به خود دندان نهفته دشوار است. راه پیشگیری از این مشکل تهیه یک سری عکس رادیوگرافی کامل از دهان است. مهم است والدین دقت کنند آیا دندان های کودک آنها با سرعت صحیح رشد می کنند یا خیر. فشردگی و نامرتبی دندان های شیری کودکان می تواند منجر به بروز مشکلات نهفتگی دندان ها، بویژه دندان های نیش شود. برای پیشگیری از بروز مشکل، یک راه استفاده از بریس های ارتودنسی برای صاف کردن دندان ها است به گونه ای که دندان های نهفته بتوانند به صورت طبیعی بیرون بیایند. این بهترین گزینه برای همه موارد است. دندان های نیش معمولاً تا سنین 11-12 سالگی بیرون می آیند، بنابراین اگر داخل دهان فضای کافی برای بیرون آمدن دندان های نیش وجود داشته باشد، نتیجه اکسپوز موفق است.

با گرفتن تماس با متخصصان پریودانتیکس وکاشت ایمپلنت مطمئن شوید که دندان های کودک شما همان جایی هستند که باید باشند.

اصلاح لبخند لثه‌ ای با لیزر

/
جراحی لب چه تأثیری در اصلاح لبخند لثه‌ای دارد؟ جراحی لب چهره را غیر طبیعی نشان می‌دهد؟ آیا اصلاح لبخند لثه‌ای با لیزر به سلامت دهان کمک می‌کند؟

همه چیز درباره رادیوگرافی ایمپلنت

/
انواع مختلف تصاویر رادیوگرافی مورد استفاده در فرآیند کاشت ایمپلنت کدامند؟ نرم افزارهای مورد استفاده در فرآیند کاشت ایمپلنت چیست؟

حقیقت های شگفت انگیز درباره ایمپلنت های دندانی

/
آیا ایمپلنت های دندانی دچار پوسیدگی می شوند؟ درصد موفقیت ایمپلنت دندانی به نسبت سایر روش های جایگزینی دندان از دست رفته چقدر است؟

مقالات آموزشی جراحی دندان نهفته

نمونه های درمانی جراحی دندان نهفته