درمان تغییر رنگ لثه ها

آیا متوجه شده اید که رنگ لثه های شما تیره شده است؟ اگر احساس می کنید که لثه های تیره شما از ظاهر لبخند شما دور می شوند، با متخصصان پریودانتیکس و کاشت ایمپلنت تماس بگیرید تا در مورد از بین بردن لکه های سیاه یا قهوه ای رنگی که به طور طبیعی روی بافت های لثه ها بوجود می آیند صحبت کنید. درمان سریع است، هیچ دردی بوجود نخواهد آمد، و لثه های شما صورتی رنگ و سالم به نظر خواهند رسید. تغییر رنگ لثه ها می تواند تنها در یک یا دو جلسه دندانپزشکی و با استفاده از فناوری پیشرفته کامل شود.

 

چه عواملی منجر به تیره شدن لثه ها می شود؟

لثه های تیره، یا پر رنگ شدگی لثه ها، نتیجه وجود ملانین در بافت لثه ها است. به طور طبیعی، با استفاده از فراورده های تنباکو، در نتیجه برخی بیماری های سیستمیک خاص، و مصرف برخی داروها ممکن است لکه هایی روی لثه ها بروز پیدا کنند. هیچ مشکلی مربوط به سلامت دهان وجود ندارد که صرفاً در نتیجه تیره شدن لثه ها بجود بیاید. با این حال، ظاهر لبخند شما ممکن است با لثه های روشن تر، و صورت تر بهبود پیدا کند. با کاهش رنگدانه های لثه می توان به این هدف فائق آمد.

 

مزایای کاهش رنگدانه های لثه

هنگام ملاقات با دندانپزشک و پرسش در مورد کاهش رنگدانه های لثه ها، شما در مورد بسیاری از مزایای فرایند یاد خواهید گرفت. برخی از چیزهایی که می توانید به دنبال آنها باشید عبارتند از:

رنگ روشن تر و یکدست تر لثه ها

هیچگونه برس یا بخیه

هیچ گونه درد یا ناراحتی در طول فرایند یا بعد از آن

دوره بهبود سریع

لیزر درمانی مؤثر و دقیق

بازگشت به برنامه شغلی قبلی تنها در چند ساعت

بیماران می توانند مطمئن باشند که در طول فرایند راحت خواهند بود. هیچ تیغ جراحی نیاز نخواهد بود، بسیار بی خطر و فوق العاده مؤثر خواهد بود.

 

روند انجام فرایند تغییر رنگ لثه ها

وقتی وارد بخش تخصصی پریودانتیکس و کاشت ایمپلنت دندانپزشکی دکتر وحید خوشکام می شوید، دندانپزشک قبل از معاینه لثه های شما، ابتدا اطمینان حاصل خواهند کرد که شما راحت هستید. سپس لثه های شما را مورد ارزیابی قرار می دهد تا مطمئن شود آنها برای انجام روند درمان به اندازه کافی سالم هستند. در صورت وجود هر گونه مشکلی در لثه ها، مانند بیماری لثه، لازم است این مشکل قبل از تغییر رنگ لثه ها حل شود.

اگر به یادگیری بیشتر در مورد داشتن لبخندی زیبا با روشن کردن رنگ لثه ها علاقه مند هستید، با متخصص پریودانتیکس و کاشت ایمپلنت صحبت کنید و قرار ملاقات بگذارید. ما می توانیم با ارائه یک راهکار درمانی مؤثر برای زیبایی لثه ها به شما کمک کنیم از لبخند خود  اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید. 

تشخیص علائم دندان از دست رفته و درمان آن

/
دندان‌ها از ترکیب بافت نرم و سخت به وجود آمده‌اند و طول عمر مشخصی ندارند و باتوجه به نحوه مراقبت شما، طول عمر آن‌ها تعیین می‌شود. دندان‌ها زمانی دچار مرگ می‌شوند یا به اصطلاح از دست می‌روند که اعصاب داخل پالپ دچار آسیب شده باشد. اگر آسیب به اعصاب دندان بیش از اندازه باشد، خون‌رسانی عصب دچار مشکل می‌گردد و بافت دندان دچار عفونت شدید می‌شود. از علائم شایع دندان‌های از دست رفته می‌توان به بوی بد دهان، مزه تلخ دهان، درد شدید، تورم لثه و... اشاره کرد. اگر هر کدام از این علائم را مشاهده کرده‌اید، باید سریعاً به متخصص دندانپزشک مراجعه نمایید.

آشنایی با انواع پیوند استخوان: اتوگرافت، آلوگرافت، زنوگرافت و الوپلاست

/
گاهی برای انجام درمان‌های دندانپزشکی نیاز به پیوند استخوان است که این امر یکی از رایج‌ترین کارهای موجود در زمینه جراحی فک و ایمپلنت محسوب می‌شود. در پیوند استخوان، بافت استخوانی را به استخوان دیگر پیوند می‌زنند تا مقدار استخوان موجود در قسمت مورد نظر افزایش یابد. معمولاً زمانی که استخوان تحلیل می‌رود، باید از پیوند استخوان استفاده شود تا استحکام قسمت مورد نظر افزایش پیدا کند. میزان تراکم استخوان در فک برای هر فردی، متفاوت است؛ به همین دلیل همه افراد نمی‌توانند به‌راحتی از درمان هایی مانند ایمپلنت استفاده نمایند. ایمپلنت دندان یکی از شایع‌ترین اقداماتی است که به پیوند استخوان نیاز دارد و بیمار باید برای داشتن دندانی بادوام از عمل پیوند بهره ببرد. پیوند استخوان در قسمت فک که طی 4 روش انجام می‌گیرد، به پیوند زدن استخوان به فک گفته می‌شود که از منابع مختلف برداشته شده است. 

پودر استخوان و تاثیر آن بر ایمپلنت دندان

/
دندان‌ها نقش بسیاری در زیبایی چهره و لبخند افراد دارند. بسیاری از افراد علاقه‌مند هستند تا دندان‌هایی سفید و مرتب داشته باشند؛ اما به‌دلیل برخی از عوامل ممکن است دچار پوسیدگی دندان شوند و حتی افراد دندان‌های خود را از دست بدهند. به همین دلایل اشخاص همواره سعی می‌کنند تا جایگزینی برای دندان‌های از دست رفته خود بیابند. از بهترین راهکارها برای این امر، ایمپلنت دندان است. برای انجام ایمپلنت دندان باید دندانپزشک معاینات مختلفی را انجام دهد و اطمینان یابد که فک شما تراکم استخوان کافی جهت کاشت ایمپلنت دندان را دارد. در این میان برخی از افراد ممکن که دارای تراکم پایین استخوان فک باشند که در این صورت برای ایمپلنت دندان نیازمند پودر استخوان خواهند بود.

مقالات آموزشی درمان تغییر رنگ لثه ها

نمونه های درمانی درمان تغییر رنگ لثه ها