ایمپلنت های تمام فک

اگر به دنبال جایگزینی برای پروتزهای مصنوعی سنتی هستید، ایمپلنت های دندانی تمام فک قطعاً ارزش فکر کردن را دارند. این درمان توسط دکتر وحید خوشکام DDS و تیم تخصصی پریودانتیکس و کاشت ایمپلنت ارائه می شود. در یک مشاوره شخصی می توانید بیشتر در مورد ایمپلنت های تمام فک و دیگر ایمپلنت های دندانی یاد بگیرید، که می توانید به صورت تلفنی یا آنلاین برای آن نوبت بگیرید.

ایمپلنت تمام فک چیست؟

ایمپلنت تمام فک یکی از سیستم های کاشت ایمپلنت های دندانی است که جایگزین کل دندان های از دست رفته یک قوس دندانی می شود. برای هر قوس دندانی، بخش ترمیمی ایمپلنت ها تنها تحت حمایت چهار ایمپلنت دندانی است. این راهکار یک ترمیم کامل را برای دهان فراهم می آورد که یک عمر دوام خواهد داشت و در آن تنها هشت ایمپلنت کاشته می شود.

سیستم تمام فک (All- On- 4) می تواند حتی برای افرادی که بافت استخوان آنها برای ایمپلنت های سنتی کافی نیست نیز عملی باشد. زیرا می توان ایمپلنت ها را به صورت مورب کاشت. متخصص پریودنتیست شما به جای انجام جراحی پیوند استخوان برای ساخت بافت استخوان از دست رفته، می تواند از بافت استخوانی باقی مانده به عنوان تکیه گاه ایمپلنت های دندانی استفاده کند.

ایمپلنت های تمام فک نسبت به ایمپلنت های سنتی چه مزایایی دارند؟

چندی پیش، پروتزهای دندانی سنتی تنها گزینه برای جایگزینی چند دندان از دست رفته بودند. گرچه پروتزهای مصنوعی می توانند لبخند شما را احیاء کنند و جلوی آب رفتن صورت ناشی از افتادن دندان ها را بگیرند، اما آنها راهکاری ناقص بودند.

پیشرفت هایی که در فناوری ها صورت گرفته است تا میزان زیادی موجب بهبود پروتزهای مصنوعی شده اند، و نمونه های مدرن آنها تناسب بهتری دارند و ظاهر آنها طبیعی تر است. با این حال، وقتی صحبت از تناسب و عملکرد به میان می آید، هنوز هم پروتزهای مصنوعی  مشکل آفرین هستند.

علاوه بر این، پروتزهای مصنوعی کاری برای سالم نگهداشتن بافت استخوان زیرین انجام نمی دهند. زیرا ایمپلنت های تمام فک مستقیماً از داخل بافت استخوان حمایت می شوند، آنها استخوان را تحریک می کنند، آن را سالم نگه می دارند و مانع تحلیل استخوان می شوند.

ایمپلنت های تمام فک ترمیمی زیبا خلق می کنند که مراقبت از آنها نیز راحت است. شما مثل همیشه تنها دندان ها و لثه های خود را برای زدودن پلاک ها و باکتری ها مسواک می زنید.

آیا ایمپلنت های تمام فک درمان های پر هزینه ای هستند؟

ممکن است هزینه اولیه ایمپلنت های تمام فک زیاد به نظر برسد. با این حال، اگر از منظر دراز مدت به آن نگاه شود، این گزینه درمانی از نظر مالی معنا پیدا می کند.

اولاً، ایمپلنت های تمام فک راهکاری دائمی هستند، و وقتی در جای خود قرار می گیرند نیازی به تعویض ندارند. پروتزهای سنتی نیاز به ترمیم و در نهایت تعویض خواهند داشت، که هر چند سال یک مرتبه هزینه جدیدی به بار خواهند آورد.

علاوه بر این، ایمپلنت های تمام فک نسبت به یک دست کامل از ایمپلنت های تکی هزینه ای بسیار کمتر در بر خواهند داشت. شما در همان روز فرایند هم لبخند خود را به طور کامل تغییر خواهید داد، و هم توانایی غذا خوردن و حرف زدن عادی را به دست خواهید آورد. این روند تنها یک یا دو ساعت طول خواهد کشید.

تیم تخصصی پریودانتیکس و کاشت ایمپلنت ما گزینه های مالی نیز ارائه می دهد، از جمله طرح های پرداخت برای کمک به شما در ایجاد تناسب بین خدمات دندانپزشکی که دریافت می کنید و بودجه شخصی شما. تنها کافی است در جلسه مشاوره در مورد گزینه هایی که دارید سؤال بپرسید، که شما می توانید با نوبت دهی آنلاین یا تماس تلفنی برای آن وقت بگیرید.

گامی اسمایل یا لبخند لثه ای چیست؟

/
آیا گامی اسمایل برای فرد مشکل‌ساز است؟ سخت‌ترین راه درمان برای گامی اسمایل کدام است؟ طول درمان گامی اسمایل چقدر است؟

سیگار و دخانیات و تاثیر آن ها بر ایمپلنت دندان

/
سیگار چگونه بر ایمپلنت تاثیر می گذارد؟ چه مدت بعد از ایمپلنت نباید سیگار کشید؟ تاثیر سیگار الکترونیکی بر ایمپلنت دندانی چیست؟

علائم پس زدن ایمپلنت و عدم موفقیت درمان ایمپلنت

/
نشانه‌ های پس زدن ایمپلنت: دردهای مداوم، لق شدن ایمپلنت، تورم لثه ‌‌ها ، حساسیت و واکنش ‌های آلرژیک، اختلال در جویدن غذا

مقالات آموزشی ایمپلنت های تمام فک

نمونه های درمانی ایمپلنت های تمام فک